Říjen 2013

halloween coming

31. října 2013 v 19:13 | rebelle fleur |  articles on the subject
Dnes je 31.října a to znamená, že je halloween. Jelikož tenhle svátek zbožňuju, chtěla jsem ho tu trošku přiblížit a vložit nějaké inspirativní obrázky a možná i nějaká ta videa na halloweenské líčení.

Halloween se považuje zejména za americký svátek. U nás nemá moc velkou tradici, ale pro děti se občas pořádají karnevali v maskách.Halloween je původně keltský svátek a dříve se slavil jako - Samhain (keltský nový rok). Keltové tento večer považovali za předvečer všech svatých. Lidé věřili, že druhá strana je nakloněna nejblíž k živím, jako žádný jiný den v roce. Keltové zapalovali obrovské ohně,brali se masky a převlékali se do kostýmů, aby zahnali zlé duchy. Věřili, že duchové zemřelých mohou být tuto noc nápomocni a nebo naopak. Ohně měli pomoct zemřelým najít cestu do světa živých.

Pověst o Jackovi: O Halloweenu byl Jack tak opilý, že jeho duše začala opouštět tělo. Na to už čekal ďábel, který si pro něj přišel. Jack ho požádal, aby mu povolil poslední drink. Na ten Jack neměl peníze, a proto ďáblovi navrhl, zda by se nepřeměnil v minci, Jack by s ní zaplatil a ďábel by se zase proměnil zpět. Jack však minci ihned popadl a mazaně ji schoval do peněženky, čímž démona uvěznil. Poté si vynutil, že ďábla pustí, když mu dá rok svobody. Po roce se čert pochopitelně vrátil. Tentokrát ho Jack přelstil nalákáním na lahodná jablka. Jakmile byl ďábel na jabloni, filuta Jack nožem vyryl do kmene stromu kříž, a ďábel tak nemohl dolů. Jack mu nabídl pomoc, pokud mu ďábel slíbí, že ho nikdy nevezme do pekla. Když se pak Jack jednoho dne upil k smrti, v nebi ho nechtěli, protože měl na bedrech příliš mnoho hříchl, a slib od ďábla mu zase zaručova,že do pekla také nemůže. Od té doby Jackova duše bloudí po světě a temnotu si ozařuje žhavým uhlíkem, který mu ďábel věnoval. Aby uhlík vydržel déle, vložil do Jack do vydlabané řepy.

-Proto lidé o Halloweenu dávají na okna vyřezanou dýni se svíčkou, protože věří, že si Jack svíčku (světýlko) vezme na cestu a oplatí jím to tím, že je ochrání.

Svátek přetrvává dodnes a to hlavně v Americe. Děti se v maskách vydávají do ulic a prosí o sladkosti. Když nedostanou sladkosti, obvykle vyvedou nějakou lumpárnu , jako třeba posprejované auto a plno dalších věcí. Většina lidí na halloween vyzdobují domy ve strašidelným duchu. Do výdoby patří kostry, netopýři, pavučiny, duchové a nesmí chybět vydlabané dýně. Dá se říct, že je Amerika proslulá také halloweenskými večírky . Pořadatel obvykle navaří nechutné halloweenské specialitky mezi které můžou patřit například rozřízlý mozek nebo mrtvolné prsty. Objevuje se tam samozřejmně i strašidelná hudba, vyprávění halloweenských horrorových příběhů, sledování strašidelných filmů a samozřejmně masky.

Myslím, že halloween je skvělý svátek. Můžete se pustit do celonočního horrorového maratonu a nikomu nepřijdete divní. Je to skvělý den na to, kdy s kamarádkama uspořádat strašidelnou přespávací noc plnou hallowenské výzdoby, děsivého líčení, strašidelných příběhů a horrorů. Pod perexem najdete obrázky, videa a tipy na filmy, tak klikněte a kouknetě dolů.

Endless Mystery

I disgust myself.I hate mirrors.

29. října 2013 v 21:11 | rebelle fleur |  diary
Nejdřív bych se chtěla moc omluvit, za to, že jsem to tu tolik zanedbávala. A taky bych vám chtěla poděkovat, že jste můj blog i přes neaktivitu stále navštěvovali a návštěvnost se místo klesání spíš zvedla. Jsem vám vděčná za dosáhnutí 2000. Vím, že to není moc, ale pro mě to znamená hodně.

Co se stalo za poslední dny? Přijde mi, že je všechno ve starých kolejích. Škola zatím pořád stojí, neshořela. Nevím o ničem, co by se podělalo a nebo naopak zlepšilo. Všechno se drží na té stejné vlně. Kromě pár zásadních věcí.

Začala jsem hubnout. Byla to pro mě velká výzva. Tolikrát už jsem se pokoušela, ale nikdy to nevyšlo. Nedávno jsme si s mamkou řekli, že začneme společně hubnout. Přijde mi vážně skvělé, že na to nejsem sama a že se můžeme vzájemně podporovat. Dneska je to myslím devátý den. Den ode dne je to jednodušší, den ode dne se cítím mnohem líp. I když si hodně lidí myslí, že to nedokážu, vim že ano. Začala jsem každý den cvičit, jím málo a zdravé věci a kupodivu už se mi podařilo shodit tři kila, ale to je samozřejmně jenom začátek.Řekla jsem si, že si letos k vánocům nadělím krásnou postavu, nic jiného mi neudělá tak velkou radost.

Dost aktuální téma je také střední škola. Dlouho jsem tápala a vůbec netušila,kam bych chtěla jít. Jednou to byla střední škola, obor bytový desing, poté střední obchodní škola, obor cestovní ruch až jsem došla k závěru, že nejlepší škola pro mě je hotelovka. I když jsem přemýšlela i nad jinými možnosti, ráda bych šla na hotelovou školu do Mariánských lázní, něco jako nesplněný sen.

Stejně nedokážu uvěřit tomu, že už jekonec října. Přijde mi to jako kdyby ty dva měsíce od prázdnin uběhli lusknutím prstu. Za chvilku jsou milované vánoce. I když jsem každým rokem starší, stejně se každý rok těším, až budou v televizi na vánoce dávat vánoční filmy a pohádky. Kdo by to nezbožňoval. Měla jsem velkou radost z toho, když jsem zjistila, že letošní vánoční prázdniny potrvají 16 dní. Letos by jsme měli jet na týden na hory do Rakouska, takže jsem neskutečně natěšená. Víc už to asi nejde.

Jinak u nás ve třídě se teď právě řěší třdní trička. Potom, co jsem viděla všemožné kombinace, nemůžu říct, že se mi nějaké líbí. Všechny jsou kýčovité a trapné. Nejradši bych byla černá ovce třídy,co ho mít nebude, než být pro smích celému národu. Navíc se stejně nikdy nedokážeme domluvit a vlastní názor je tam vlastně úplně tabu, protože nás stejně zase přehlasuje většina. Nerada chodím do naší třídy, je tam pár skvělých lidí, ale z většinou si nemám skoro co říct a abych byla upřímná, už se těším až odejdu. Někdy na jaře, nebo v červenci se má konat vodák. Už teď jsem smířená s tím, že nikam nejedu. Nemáme dobrý kolektiv a nedokážeme se dohromady bavit, vím, že by proběhlo možná pár ošklivých hádek a vůbec bych si to neužila. Radši si budu týden válet šunky doma, než někde s lidma, kteří pro mě nemají absolutní význam.

Just do it.!

my playlist for september & november

13. října 2013 v 16:07 | rebelle fleur |  music,movie

Dlouho jsem se tu neobjevila s žádným playlistem a dneska je to tu. Slíbila jsem si, že když je ten víkend, tak alespoň něco přidám, když už to tu takovým způsobem zanedbávám. Jako úvodní fotka článku je zase můj idol Demi Lovato. Jinak nejsou to všechny písničky, které jsem poslouchala tyto dva měsíce, protože jsem tu nechtěla vypisovat obrovský seznam,který by nikoho nezajímal. Vybrala jsem většinu těch nejoblíbenějších, tak se snad nezlobíte. Najdete tu zase starší písničky, které jsem si oprášila, úplné novinky a taky pár coverů,na které nedám dopustit. Přeji vám příjemný poslech.

i feel lost inside myself

7. října 2013 v 23:47 | rebelle fleur |  diary
K zpříjemnění čtení si můžete pustit heartbreaker.
Nikdy dost dobrá.Nula, ošklivá, tlustá, hloupá. Někdy mi přijde, že jsem jen chyba. Velký omyl co se stal. Nic si nezasloužim, protože nejsem dost dobrá pro nikoho, pro nic. Pro všechny jenom ubohé nic. Přijde mi,že jsem na všechno sama, že už na mě nikomu nezáleží, protože komu by taky mohlo? Pořád jen opakujete nic mi není, jsem v pohodě. Přitom si jen lžete. Nejste v pohodě a potřebujete obejmout, nebo aby k vám někdo přišel a řekl ,že tu pro vás prostě je.

Uvnitř umíráte a hledáte pomoc, ale nikdo tu není. Bojujete sami se sebou a s pocity samoty. V jednom kuse posloucháte depresivní písničky a brečíte u dojemných filmů s velkým kýblem čokoládové zmrzliny. Někdy je dobré být sama, přemýšlet o vašem životě, o svých rozhodnutích, o chybách. Někdy litujete, je vám smutno, ale pokaždé se to obrátí v dobré a všechno to špatné začne dávat smysl. Protože kdyby se nestalo to špatné, nikdy by se nestalo to, co vašemu životu začne dávat smysl.

Přátelé mizí, lidé, kteří pro vás znamenali strašně moc se stanou neznámými se vzpomínkama. Vzpomínky zůstanou v srdci navždy, nikdy neumírájí a někdy je víc smutné pomyšlení na ty šťastné chvíle, než na ty smutné. Lidé odcházejí a nový přicházejí. Nic netrvá věčně, nejsme v pohádce, kterou si můžeme pouštět donekonečna. Nic netrvá věčně, i ta pitomá kazeta se může rozbít.

Nikdy nebudu perfektní. Nikdy nebudu taková, jakou mě chtějí ostatní. Chci být jen sama sebou, nechci aby někdo řídil můj život. Nikdy nebudu dělat, to co chtějí ostatní. Nikdy jsem taková nebyla a nehodlám si na to zvykat. Každý má své chyby, které ho dělaí vyjímečným,tak proč je měnit ? Možná nad sebou někdy pochybujeme, ale kdo ne? Někdy se cítíme strašně, jako kdyby byl celý svět proti nám, v jenže jsou to jen špatné dny, ne špatný život. Ale jak se říká - život je hra a můžeš být buď hráč, nebo hračka!