pro ana blogy

27. července 2013 v 1:28 | ellie monroe |  articles on the subject
Všímám si, že poslední dobou se v tématech týdne objevují velice zajímavé věci, které stojí za upozornění a ke kterým se zdánlivě dá napsat mnoho věcí, ani tenhle týden nezklamal. Nepamatuju si, kdy jsem psala článek na téma týdne. Bude to už nějaký ten měsíc.Možná i rok, ale už dost nekonečného vykecávání.Pro ana, pro mia blogy.Jak to vlastně vzniklo a který člověk přišel s tímhletím bláznivým nápadem? Před časem jsem nevěděla, že něco takového vůbec existuje,ale poslední dobou na takové blogy narážím mnohem častěji. Někdy mě až překvapí, čeho jsou lidé schopní.

Nepřijde mi normální, když dvanáctiletá holka, která má čtyřicet kilo si připadá tlustá a snaží se to schodit,že si píše jídelníček a když snědla o jedno hroznový víno víc, tak si z toho jde pomalu podřezat žíly.Vím, že každý není spokojený se svým tělem, ani já nejsem vyjímka, ale všechno by se mělo pořádně přehodnotit. Když ty holky nejsou spokojené se svým tělem, proč drží drastické diety a hladovky? Ať sportují. Ať jdou třeba běhat, na brusle,na kolo nebo začnou chodit do posilovny a jíst zdravě a míň.Podle mě mají kluci radši holky, které mají aspoň za co chytit. Kluci nejsou psy, nechtějí kosti.

Jde vůbec něco takového podporovat? Podporovat anorexii ? Vždyť je to mentální porucha příjmu potravy. To je jako když vyznáváte a podporujete lámání nehtů, padání vlasů, zvracení, křeče, nevolnosti, únavu a v těch horších případech i smrt. Anorexie je nemoc jako každá jiná, nemoc která by se měla léčit.

Holky které anorexii zažili píšou pro ana blogy jen zřídka, ve většině případů jsou to spíše holky, které chtějí zhubnout do extrémní váhy a myslí si, že hladovkami, zvracením a braním prášků něčemu pomůžou. Přijde mi ale trošku z cesty, když pro ana blog vede holka ,která váží přes sedmdesát kilo.Kam ten svět spěje.Uznávám blogerky a celkově lidi, kteří dokáží přirozenou cestou zhubnout,ale je mi upřímně líto těch holek, kteří se vědomě ničí.

To je vyhublost a kosti nová moda dvacátéhoprvního století? Komu se líběj ty vychrtlé modelky, kterým čouhají kosti,ale na nich ta vychrtlost není tolik vidět, díky jejich uměle vytvořenému bujnému poprsí.Žena by měla být žena a ne reklama na hlad.Hubené ženy jsou krásné a my ostatní jim závidíme, ale všeho s mírou. Nesuďte mě tu za mé názory a že to tu překrucuji - ale hubenost a vychrtlost je veliký rozdíll.

Z vlastní zkušenosti ale můžu říct, že lidé jsou hrozně zlý, nepřející, závistivý a pomstychtivý a že z normální hezké holky se rázem může vyklubat anorektička,protože jí někdo řekl,že je tlustá.Všechny holky nejsou splachovací,někdo jim něco řekne a oni to neřeší a jdou dál. Nějaká holka si to může vzít k srdci, může jí to hrozně ublížit. Tak začne hubnout, přestane jíst,začne všechno co sní zvracet a pak už se to s ní jenom veze. A kdo za to může? pak dávejte vinu jenom sobě. Nemáte právo nikoho soudit. Každý má právo žít svůj život podle sebe. Už chci jen říct. Holky,všechny jste krásné,nevšímejte si druhých, vždycky na vás uvidí jen ty chyby..žijte si svoje a ignorujte ostatní a hlavně se kvůli nim neničte.Věřte mi,že to nestojí za to.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mengano | E-mail | Web | 27. července 2013 v 9:37 | Reagovat

Hlavně je třeba si uvědomit, že nikdo naprosto dokonalý prostě neexistuje. Každý člověk má nějakou chybku.
Pokud se někomu smrskne smysl života na hlídání váhy a přepočítávání kalorií, tak si zaslouží jen a jen soucit. Ty holky nikdy nebudou šťastné. Pokud tedy včas nedostanou rozum.

2 carolina. | Web | 27. července 2013 v 10:21 | Reagovat

Článek přímo o mě, heh. Nejsem sice jedna z těch, co by si psala jídelníček, nebo tak, ale denně sním jenom jedno jídlo a zhubla jsem už tak 6kilo:D Prostě mám pocit, že nebudu spokojená, dokud nebudu úplně hubená a nikdo mi to nevymluví.. Chápu, že tobě se to třeba píše lehce, když třeba nemáš problém s váhou a je normální vzhledem k tvojí výšce, ale pro ostatní je to asi nejjednoduší cesta:D
Ty ses do toho fakt pustila?:D Tyjo a já se na to vykašlala. Nemám v poslední době vůbec čas, přitom nic nedělám. Ale asi bych se tebou měla inspirovat:D
No a nespřáteluju. Ne tak, že bych si někde na blog zapsaala tvojí adresu, ale mám pár blogů, na které chodím pravidelně, protože se mi zalíbily tak moc, že si je prostě paamatuju:D Myslím, že už seš mezi něma:)

3 Ad- aadnn.blog.cz | E-mail | Web | 27. července 2013 v 10:51 | Reagovat

Máš naprostou pravdu, úžasně jsi to napsala. Naštěstí taková nejsem, brr..!! Miluju jídlo, a takovou strašnou věc jako nejíst bych si udělat nemohla...Ale každej je jinej a svět vidí jinak. Takový holky lituju...

4 Kejtý Photographer | Web | 27. července 2013 v 10:57 | Reagovat

super článek, naprosto úžasně napsané;)
A máš moc pěkný blog:)

5 blažena | Web | 27. července 2013 v 11:21 | Reagovat

Moc hezky napsané, taky si říkám, že by měly děvčata místo hladovění mít víc pohybu. Pokud jen sedí a pak napíše jídelníček vodu a jedno jabko a k tomu pohyb za celý den - 200 skoků přes švihadlo, tam mi to přijde strašně málo a celý je to uhozený.

6 Wiky Dream | Web | 27. července 2013 v 15:31 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím,dobrý a kvalitní článek,myslím si že hladověním ničeho ty holky nedosáhnou...i když jsem to dříve sama provozovala,ale po tom co jsem se pročetla všemi těmi pro ana blogy tak jsem si uvědomila jak hloupá jsem byla  a že prostě takhle dosáhnu jen a jen smrti,mně to naštěstí došlo,ale mnoha holkám to bohužel nedojde..

7 ellie monroe | Web | 28. července 2013 v 0:10 | Reagovat

[1]: Zažila jsem to.Hlídání váhy, hlídání každého sousta,co jsem strčila do úst. Stačilo sníst o jedno jablko navíc, o jeden rýžový chlebíček a hned přišli výčitky, pláč, hladovka a sebedestrukce. Každý den únava, podlamovali se mi nohy a cítila jsem se strašně slabá. Byli to hrozné časy. Jsem strašně ráda, že už jsem z toho venku a ted vím, že je to akorát ničení vlastního zdraví.

[2]:Věř mi ,že se mi to lehce nepíše vůbec. Poslední rok byl pro mě dost komplikovaný. Jídlo byl můj nepřítel. Přišli hladovky. Výčitky. Pláč. Cvičení. Bolesti a křeče břicha, jojo efekt. Pořád dokola.Dole 10 kilo ... po zimě nahoře 14 kilo. Dole 5 kil.. A je to jak na houpačce. Nedokážu jíst normálně. Bud jim hodně a všechno a nebo nejim vůbec. Přála bych si jíst a nepřibrat -.-
Já nemám čas skoro vubec.Červenec utekl hrozně moc rychle. Celé prázdniny jsem na brigádě a když mám jeden den volno,tak ho prospim a nebo ležim v posteli a koukám na gg. Věčný kolotoč:3 ale miluju to. Blair a chuck:'))) Taky tvůj blog navštěvuji pořád a patříš mezi mé oblíbené blogerky:3 už od té doby, co jsi mi napsala první komentář.:))

[3]: Ze mě by anorektička nikdy být nemohla.Na to jsem v moc vážném vztahu se svojí ledničkou:33 jinak děkuju moc.

[4]: Jsem ráda, že si to někdo myslí.Bála jsem se, že tenhle článek bude naprostý propadák a každý mě zkritizuje za můj názor,jsem ráda, že to dopadlo takhle:))) DĚKUJU.

[5]: Pořád je lepší být hubená a mít zpevněnou postavu, než být vychrtlá a na břiše mít povyslou kůži. To neni hezké. Jestli se někdy dám do hubnutí, tak budu volit už jen tu zdravou cestu a hlavně cvičit, cvičit, cvičit<3678 Mě přijde uhozené, když si ty holky napíšou snídaně:nic Svačina:nic oběd: jablko večeře nic pohyb:nic ?:D pohyb je přeci v hubnutí nejdůležitější.

[6]: Taky jsem to dřív provozovala:) takže si myslím, že jsme na stejné vlně. Hrozný stress a nakonec ty hladovky a křeče nevydržíš a sežeřeš celou ledničku :DD přinejmenšim. Ale je pravda,že hladověním ničemu nikdo nepomůže. Tělo potřebuje palivo aby fungovalo, tohle je akorát vědomné ničení. Nechápu, jak to ty holky můžou v některých případech nechat zajít tak strašně daleko.. je mi jich vážně líto.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama